Det är oss du arbetar med

Vi har samlat en grupp människor med olika bakgrund, värderingar och kompetens för att skapa en dynamik på vår arbetsplats. Människorna på Zenta skapar tillsammans en fantastisk företagskultur och vi har roligt tillsammans internt och med kunder varje dag.

Bennie Forss
Bennie Forss
Grundare

Självlärd utvecklare och utbildad IT-forensiker med ett ett genuint intresse för IT, en visionär som har förmågan att förstå och förenkla komplexa system.

Telefon: 0470-33 93 52
E-post: bennie.forss@zenta.se

Aida Begovic
Aida Begovic
Kommunikationschef

Beteende- & kroppsspåk-ninja specialiserad inom NLP och digitaliseringscoach med förmågan att förenkla och vägleda utvecklare och kunder till framgång.

Telefon: 0470-33 93 54
E-post: aida.begovic@zenta.se

Magnus Axelsson
Magnus Axelsson
Produktionsansvarig

Tidigare egenföretagare som är strukturerad, noggrann och kreativ. Arbetar i både stora och små projekt. Känd från TV som Medeltidsmagnus.

Telefon: 0470-33 93 51
E-post: magnus.axelsson@zenta.se

Jesper Tullberg
Jesper Tullberg
Teknisk chef

Kodvisionären som har oändligt med energi och handlingskraft. Har en enorm kunskapsdrivkraft och vet det mesta om allt.

Telefon: 0470-33 93 53
E-post: jesper.tullberg@zenta.se

Ehsan Ehsani Zonoz
Ehsan Ehsani Zonoz
Verksamhetschef Stockholm

En problemlösare och koordinator som kan hitta rätt lösningar och rätt människor för att skapa magisk förändring i digitala projekt.

E-post: zonoz@zenta.se

Stefan Söderberg
Stefan Söderberg
Utvecklare Göteborg

Systemarkitekten med gränslös kreativitet och kunskap och som kopplar av med sin sambo och 2 katter, sitter bäst i sin DXRacer KING.

E-post: stefan.soderberg@zenta.se

Eldin Behlic
Eldin Behlic
Operations Malmö

Superfokuserad utvecklare och skrotlyftare. Strukturerar och automatiserar källkodshantering och leveranser samt håller koll på molnen.

E-post: eldin.behlic@zenta.se

Göran Bäcklund
Göran Bäcklund
Utvecklare

Avancerad utvecklare med intresse för astronomi och matematik. Utbildad fysiker och en extremt strukturerad hjärna med bred teknisk kunskap.

E-post: goran.backlund@zenta.se

Patrik Hermansson
Patrik Hermansson
Utvecklare

Denna trucker-bad-boy har skolat om från både PC-tekniker, lastbilschaufför och kundtjänstchef till programmerare.

E-post: patrik.hermansson@zenta.se

Dylan Temple
Dylan Temple
Utvecklare

Texaskillen som flyttade till Sverige och Växjö för att han älskar vädret här. Nu kodar han backend och lär sig hur svenskarna har semester.

E-post: dylan.temple@zenta.se

Filip Gal
Filip Gal
Utvecklare

Kluriga killen från Kjell & Company som sadlade om för att ansluta sig till Zenta och bli en superutvecklare.

E-post: filip.gal@zenta.se

Rickard Lundby
Rickard Lundby
Utvecklare

Kreativa designern som med en kärlek till UX, färg och form ser till att våra projekt är både snygga och användarvänliga.

E-post: rickard.lundby@zenta.se

Oskar Mendel
Oskar Mendel
Utvecklare

Oskar började som 13-åring i Jät att programmera och lever nu för tech och utveckling när han inte lyssnar på All Star av Smashmouth.

E-post: oskar.mendel@zenta.se

Johan Hellström
Johan Hellström
Digitaliseringscoach & Utvecklare

Frontend-utvecklaren som istället för en värmesten använder en router till sina geckoägg hjälper till med andra kluriga lösningar.

E-post: johan.hellstrom@zenta.se

 

Mattias Gustafsson
Mattias Gustafsson
Utvecklare

Har ett intresse för programmering, Smarta hem och IoT. Med sina problemlösningsegenskaper bygger han digitala lösningar både fysiskt och logiskt.

E-post: mattias.gustafsson@zenta.se  

Prinsessan Leia
Prinsessan Leia
Front Desk Agent

Senior-receptionisten som gör allt för att våra gäster ska känna sig som hemma. Hon har en gedigen karriär bakom sig inom professionell bollkastning och på fritiden ägnar hon sig även åt promenader i skogen med goda vänner.

E-post: princess.leia@zenta.se